Pas taksës 100 për qind, Limaj vizitoi pikën kufitare në Merdare

27 nëntor 2018 | 19:26

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Fatmir Limaj, ka vizituar të martën pikën kufitare në Merdare. 

Limaj ka vëzhguar nga afër punët atje dhe sfidat me të cilat po përballën zyrtarët policorë në përmbushjen e detyrave.

Në disa fotografi të postuara në llogarinë e Nismës në “Facebook” shihet Limaj duke biseduar me zyrtarët policorë në këtë pikë.

Qeveria e Kosovës i ka vendosur Serbisë taksë 100 për qind për produktet që vijnë nga ky shtet duke reduktuar kështu në mase të madhe hyrjen e mallrave serbe në Kosovë.

Qeveria poashtu ka marrë vendim që në Kosovë të mos futet asnjë produkt që nuk respekton emërtimin kushtetues të Kosovës.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Shoqata e Bankave të Kosovës (ShBK), ka reaguar reagon ndaj…