Pas Vjosa Osmanit, Anton Quni më i votuari i LDK-së në Prizren

10 tetor 01:12

Të dielën u mbajtën zgjedhjet në vendin tonë, sovrani vendosi për ndryshim dhe përfaqësuesit e tyre.

E para në këtë komunë doli Lëvizja Vetëvendosje, derisa LDK e dyti, pasuar nga PDK, AAK e Nisma.

Derisa KQZ kanë publikuar rezultatet preliminare, tashmë jo zyrtarisht janë publikuar edhe votat e kandidatëve për deputetë.

Këto janë rezultatet preliminare për kandidatët e LDK-së në Komunën e Prizrenit.

Sipas kësaj liste më të votuarit janë:

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka mbërritur sonte në Novi…