Pele: Liverpooli e fiton titullin në Angli

05 mars 2019 | 10:43

Liverpooli dhe Manchester City po luftojnë fuqishëm për titullin e kampionit në Premier Ligë, por legjenda e futbollit brazilian dhe botëror, Pele beson se skuadra e Jurgen Kloppit do të shpallet kampione e Premierligës.

“Urime ditëlindja për heroin e Liverpoolit, Kenny Dalglish. Unë besoja se Liverpooli do ta fitojë titullin e Premierligës, që nga fillimi dhe ende besoj se mund ta arrijnë këtë gjë”, ka shkruar Pele në “Twitter”.

Aktualisht Manchester City është në pozitën e parë me dy pikë më shumë se Liverpooli.

 

 

 

Fjalët Kyçe:

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Kryeministri Ramush Haradinaj ka pritur në takim shoqatat e dala…