Për 8 Mars dhurohet gjak për nënat dhe foshnjat e porsalindura

08 mars 11:58

Për nderë të Ditës Ndërkombëtare të Gruas sot nga ora 10:00 ka filluar dhurimi vullnetar i gjakut në kuadër të fushatës “Dhuro gjak për nënën dhe beben”.

Dozat e gjakut që do të mblidhen do të shkojnë donacion për nënat dhe fëmijët e porsalindur.

 

 

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Ministri i Infrastrukturës, Pal Lekaj, ka shpërndarë lule për të…