Për çfarë po shkruajnë? Morena Taraku në faqet e para të mediave turke

18 prill 13:04

Morena Taraku është një personazh që nuk para bëhet kryefjalë e portaleve në lidhje me skandale apo opinione publike, megjithatë gjithmonë arrin të fitojë vëmendje me fotot provokuese. Këngëtarja shfaqet në çdo dalje të sajën shumë e kuruar.
Morena Taraku është një nga personazhet e njohur shqiptar që numëron mbi 1 milion ndjekës në profilin e saj në “Instagram”. Ajo poston foto e video nga më të ndryshmet, të cilat menjëherë marrin vëmendjen e ndjekësve.

Këngëtarja shfaqet në çdo postim në rrjetet sociale apo dhe në daljet publike, e kuruar në çdo detaj.

Nga ana tjetër, Morena nuk njihet vetëm si këngëtare apo një ‘influencer’ me postimet e saj tepër luksoze në rrjete sociale, por është gjithashtu dhe një biznesmene.

Madje duket se suksesi i Tarakut në këtë fushë është shumë i madh, aq sa edhe mediat turke kanë shkruar për të.

Një gjë të tillë e ka zbuluar vetë ajo, teksa ka ndarë me ndjekësit në “Insastory” një fotografi ku duket se mediat turke mbështesin biznesin e saj që është një qendër estetike në Turqi.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Trekëndëshi Bora-Donald-Beatrix vazhdon të zgjojë kuriozitet për publikun, ndonëse “Big…