Përkujtohen dëshmorët e rënë në malet e Pashtrikut

05 dhjetor 2018 | 11:10

Në 20-vjetorin e rënies së dëshmorëve të kombit Muhamet Malsori, Hysni Duraku, Skender Hameli, Sinan Hoti, Isak Hoti, Sedat Hoti, Sedat Hoti, Hida Hoti dhe Ismet Hoti janë bërë homazhe dhe nderime në respekt të jetës dhe veprës së tyre tek varrezat e dëshmorëve në Krushë të Madhe, si dhe tek vendi i rënies në malet e Pashtrikut.

Në homazhe dhe nderime të pranishëm ishin shumë qytetarë për të nderuar veprën e tyre, si dhe kryetari i Komunës së Rahovecit, Smajl Latifi, familjarë dhe bashkëluftëtarë të dëshmorëve.

Në fjalimin e mbajtur tek vendi i rënies në malet e Pashtrikut, kryetari Latifi ka çmuar lart veprën dhe sakrificën e të rënëve më 4 dhjetor të viti 1998.

Për nder të veprës dhe sakrificës së 8 Dëshmorëve të Pashtrikut nën patronatin e kryetarit të komunës, Smajl Latifi u mbajt edhe akademi përkujtimore në Shtëpinë e Kulturës “Muhamet Malsori” në Krushë të Madhe.

/Epoka e re/

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Tani që ai ka pushtuar listat, Travis Scott i ka…