Përkujtohen dëshmorët Fazli Jakupi e Xheladin Asllani (Foto)

23 maj 14:50

Kryetari i Komunës së Skenderajt, Bekim Jashari së bashku me drejtorët komunalë, familjarët dhe përfaqësuesit e shoqatave të dala nga lufta e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, kanë përkujtuar dëshmorët Fazli Jakupi në Kompleksin e Dëshmorëve në Marinë, dhe Xheladin Asllani në Makërmal, në nderim të 20 – vjetorit të rënies së tyre për lirinë e Kosovës.

Në bashkëbisedim me familjarët e heronjve, pas homazheve, kryetari Jashari ka thënë “dhashtë Zoti të jemi të bashkuar, në mënyrë që të përmbushet amaneti i dëshmorëve të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës”.

/Epoka e re/

Image may contain: one or more people, flower, plant and outdoorImage may contain: 10 people, people smiling, people standing, flower, suit and outdoorImage may contain: one or more people, people standing, flower, sky, outdoor and natureImage may contain: 1 person, tree, outdoor and natureImage may contain: one or more people, people standing, child and outdoorImage may contain: 1 person, standing, sky, tree, grass, outdoor and natureImage may contain: 7 people, people standing, suit and outdoor

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ) ka mbajtur mbledhjen e radhës,…