Përkujtohet 37-vjetori i rënies heroike të Nebih e Tahir Mehës

13 maj 14:34

Për nderë të 37-vjetorit të rënies heroike të Nebih e Tahir Mehës, kryetari i Skenderajt, Bekim Jashari së bashku me nënkryetarin Nuredin Lushtaku, kryesuesen e Kuvendit Komunal, Fatbardha Haliti, si dhe me kryetarin e Drenasit, deputetë, asamblistë, familjarë dhe qytetarë, kanë bërë nderime dhe vendosur buqeta lulesh pranë varrezave të Nebih e Tahir Mehës.

Pas homazheve është mbajtur një manifestim përkujtimorë tek kulla e Tahir Mehës.

Të pranishmëve me një fjalë rasti u është drejtuar, kryetari i Skenderajt, Bekim Jashari, ai Drenasit, Ramiz Lladrovci dhe Ilir Meha në emër të familjes Meha.

Manifestimi është përkujtimor është përmbyllur me një program kulturo-artistik.

/Epoka e re/

Image may contain: 2 people, people standing, wedding, suit, grass, outdoor and natureImage may contain: 12 people, people standing, suit and outdoorImage may contain: 1 person, outdoorImage may contain: 10 people, people sitting, crowd and outdoorImage may contain: 2 people, sky, grass, tree, cloud, outdoor and natureImage may contain: 2 people, outdoorImage may contain: one or more people, people standing, sky, cloud and outdoor

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Kryetari i Kuvendit të Maqedonisë, Talat Xhaferi, ka thënë se…