Pesë të vrarë nga bombardimet në rajonin e Kashmirit

18 mars 14:03

Pesë anëtarë të një familjeje indiane janë vrarë dhe dy të tjerë janë plagosur nga bombardimet e kryera nga Pakistani në rajonin e kontestuar të Kashmirit.

Të dy palët janë përfshirë në bombardime të rënda, kanë thënë zyrtarët pakistanez.

Nëntë persona gjithashtu janë plagosur përgjatë kufirit të kontrolluar nga Pakistani, si pasojë e bombardimeve të kryera nga India, kanë thënë zyrtarët pakistanezë.

Si në të kaluarën, të dy shtetet kanë fajësuar njëra-tjetrën se kanë nisur luftimet.

Fjalët Kyçe:

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Trashëgimtari i fronit mbretëror i Arabisë Saudite do të takohet…