Pjesa e parë: Ukrainë – Maqedoni, 2-0  

17 qershor 15:47

Ukraina e ka mbyllur pjesën e parë të ndeshjes ndaj Maqedonisë së Veriut, me rezultat 2-0. Kjo ndeshje është e vlefshme për Grupin C në Kampionatin Evropian “Euro 2020”.

Në minutën e 29-të, kapiteni Andriy Yarmolenko pas një rivënie nga këndi arriti të shënon nga afërsia për 1-0, derisa në 2-0 epërsinë e ngriti pesë minuta me vonë Roman Yaremchuk.

/Epoka e re/

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Behxhet Sh. SHALA - BAJGORA Deklarata e të fortit dhe…