Po zhvillohen punimet për ndërtimin e stadiumit ndihmës në fshatin Bërnicë (foto)

01 mars 2024 | 23:10

Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit ka njoftuar se janë duke u zhvilluar punimet për ndërtimin e stadiumit ndihmës në fshatin Bërnicë të Prishtinës.

“Kjo fushë e re futbolli do të krijojë kushte moderne për futbollistët e KF Prishtina dhe klubet e shkollat e tjera të kryeqytetit. Po punohet anekënd Kosovës për konsolidimin e infrastrukturës së futbollit”, ka njoftuar MKRS-ja.

May be an image of snowplow and text

No photo description available.

May be an image of text

May be an image of 7 people, people playing soccer, people playing football and grass

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Ismet Sylejmani Pas 23 viteve në Maqedoninë e Veriut, Ushtria…