Pochettino rrezikon shkarkimin, Chelsea identifikon dy trajnerë

05 mars 2024 | 14:34

Mediet britanike konfirmojnë se drejtuesit e Chelseat do të rishikojnë pozicionin e trajnerit Mauricio Pochettino në fund të sezonit.

Madje klubi është duke punuar për të gjetur edhe një zëvendësues të mundshëm për të ardhmen. Sezoni i vështirë i “bluve” të Londrës vijoi edhe fundjavën e kaluar, kur ata barazuan ndaj

Brentfordit në fundin e lojës. Chelsea mbetet në gjysmën e dytë të tabelës së renditjes së Premier Ligë. Klubit do të presë deri në fund të sezonit pronarin Todd Boehly për të vendosur për të ardhmen e Pochettinos. Gjithsesi, klubi ka lëvizur herët dhe dy emra janë në listë: Ruben Amorim i Sportingut dhe Roberto De Zerbi i Brighton.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Zëvendëskryeministri i parë për integrim evropian, zhvillim dhe dialog i…