Policia gjen 104 aparate për prodhimin e Bitcoinit në Prishtinë

15 maj 09:13

Policia e Kosovës në një lokacion të dyshuar ka gjetur 104 aparate për prodhimin e kriptovalutave Bitcoin.

Sipas policisë, për 55 prej tyre nuk është prezantuar dokumentacioni i nevojshëm, të cilët më pas janë sekuestruar nga zyrtarët e Doganës së Kosovës.

Të gjitha veprimet janë marrë në konsultim dhe bashkëpunim me prokurorin dhe gjyqtarin kujdestar. Rasti vazhdon të hetohet.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Policia e Kosovës njofton për një vdekje të dyshimtë në…