Policia gjermane parandalon një sulm terrorist

20 dhjetor 2017 | 22:35

Policia gjermane ka njoftuar sot se kanë arrestuar një 29-vjeçar, i cili dyshohet se i takon grupit terrorist të të ashtuquajturit Shteti Islamik dhe se ai kishte planifikuar të kryente një sulm terrorist me kamion në Karlsruhe.

“Ai po mendonte për kryerjen e një sulm me kamion në Sheshin e Akullit në Karlsruhe. Ai ishte duke e studiuar zonën për rreth dhe ishte duke kërkuar punë si shofer, por pa sukses”, tha policia.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Rapsodët e njohur Vëllezërit Çetaj e kanë publikuar albumin e…