Politano huazohet tek Napoli

28 janar 17:39

Napoli zyrtarisht ka transferuar në formë huazimi Matteo Politanon nga Interi.

Politano është huazuar për 18 muaj për 2.5 milionë euro, ndërsa klubi ka obligim ta blejë për 19 milionë euro plus dy të tjera në bonuse pas një viti e gjysmë.

Sulmuesi ka marrë fanellën me numrin 21 dhe raportohet se do të fitojë 2.2 milionë euro në vit.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Shkruan: Alketa G.Fazliu Paramendojmë dy ushtri gati për luftë. Ushtria…