Politikanët nuk janë të ftuar në dasmën e Princit Harry me Meghan

10 prill 19:28

Princi Harry dhe Meghan Markle nuk kanë ftuar kryeministren britanike Theresa May apo Jeremy Corbyn në dasmën e tyre.

Vendimi për të mos pasur një listë të mysafirëve politikanë nënkupton se as Presidenti i SHBA-ve Donald Trump, s’do të marrë pjesë në këtë ceremoni.

Deri tek ky vendim kanë ardhur për shkak të madhësisë se kishës dhe faktin se Harry është i pesti në linje për fronin mbretëror.

Gjithashtu është konfirmuar se as Barack Obama dhe Michelle Obama, të cilët janë miq të Harry-t, nuk janë të ftuar në këtë dasmë.

Harry dhe Meghan do të martohen më 19 maj në Kështjellën Windsor.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Godina e Ministrisë së Drejtësisë në Maqedoni është përfshirë nga…