Politikanët nuk janë të ftuar në dasmën e Princit Harryt me Meghanin

12 prill 2018 | 10:45

Princi Harry dhe Meghan Markle nuk kanë ftuar kryeministren britanike Theresa May apo Jeremy Corbyn në dasmën e tyre.

Vendimi për të mos pasur një listë të mysafirëve politikanë nënkupton se as presidenti i ShBA-së, Donald Trump, s’do të marrë pjesë në këtë ceremoni.

Deri tek ky vendim kanë ardhur për shkak të madhësisë së kishës dhe faktit se Harry është i pesti në linje për fronin mbretëror.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Këngëtarja Gwen Stefani ka bërë me dije se do të…