Presidenti i Shqipërisë nderohet me titullin “Qytetar Nderi” i Drenasit

24 qershor 2024 | 12:35

Presidenti i Shqipërisë, Bajram Begaj, është nderuar me titullin “Qytetar Nderi” i Drenasit.

Këtë titull ai e pranoi zyrtarisht nga kryetari i kësaj komune, Ramiz Lladrovci.

Në fjalimin e tij, Begaj tha se ky është një moment i veçantë në jetën e tij.

“Më lejoni të shpreh falënderimet e mia dhe mirënjohjen e pakufijshme ndaj popullit të Drenasit dhe autoriteteve lokale, të cilët më bën këtë nderë kaq të madh”, tha Begaj.

Kreu i shtetit shqiptar vlerësoi lart kontribut e ish-krerëve të UÇK-së që po gjykohen në Hagë, për të cilët uroi që të kthehen sa më parë në familjen e tyre.

Po ashtu Begaj, përmendi edhe kontributin e madh të dëshmorëve për lirinë e Kosovës.

 

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Modelja e njohur shqiptare, Adrola Dushi, ka konfirmuar lidhjen e…