Presidenti reagon rreth ‘përleshjes sporadike’ të vëllait të tij

24 tetor 2018 | 18:09

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka reaguar rreth incidentit ku ishte i përfshirë vëllai i tij, Gani Thaçi.

Thaçi përmes një postimi në llogarinë e vet në “Facebook”, ka shkruar se është i njoftuar për përfshirjen e vëllait të tij në një përleshje sporadike fizike.

“Të qenit familjar i një zyrtari të lartë nuk nënkupton imunitet dhe amnisti për askënd. Përkundrazi. Përgjegjësia është individuale. I ftoj organet e rendit që ta trajtojnë rastin në përputhje me ligjin”, ka shkruar presidenti Thaçi.

Postimi i plotë i tij:

Jam njoftuar për përfshirjen e vëllait tim në një përleshje sporadike fizike. Asnjëherë nuk do ta arsyetoj asnjë veprim të kundërligjshëm të askujt, aq më tepër në një rast si ky. Të qenit familjar i një zyrtari të lartë nuk nënkupton imunitet dhe amnisti për askënd. Përkundrazi. Përgjegjësia është individuale. I ftoj organet e rendit që ta trajtojnë rastin në përputhje me ligjin. Vetëm kështu ndërtojmë shtet ligjor, në të cilin të gjithë jemi të barabartë para ligjit dhe drejtësisë.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Zëvendëskryeministri Enver Hoxhaj sot është takuar me ambasadorin e Gjermanisë,…