Presidentja Osmani nesër udhëton për në Gjermani

13 shtator 11:55

Derisa kancelarja gjermane, Angela Merkel do qëndrojë nesër (e martë) për vizitë në Shqipëri, presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, këtë të marte udhëton për në Gjermani.

Ajo pritet të zhvillojë takime me zyrtarë të lartë gjermanë, derisa Merkeli në Tiranë, pritet të mbajë takime me kryeministrat e Ballkanit Perëndimor, përfshirë këtu dhe kryeministrin Albin Kurti.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Mëngjesin e sotëm, ka ardhur një lajm i hidhur për…