Presidentja Osmani nis vizitën zyrtare në Austri

22 qershor 07:45

Presidentja e vendit, Vjosa Osmani, me ftesë të presidentit austriak, Alexander Van der Bellen, sot do ta nisë vizitën zyrtare në këtë shtet.

Në takim me të Osmani do të diskutojë për mbështetjen e Austrisë ndaj Kosovës në rrugën evropiane, procesin e liberalizimit të vizave, anëtarësimit në organizatat ndërkombëtare si dhe konkretizimin e bashkëpunimit për avancimin e Agjendës së Gjelbër.

Gjatë qëndrimit në Austri, presidentja Osmani do të takoj edhe zyrtarë të tjerë shtetëror e institucional.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se masat e ajrit…