Prishtina – Llapi dhe Gjilani – Arbëria, kështu mbyllën pjesët e para

06 mars 14:03

Pjesa e parë ndërmjet Prishtinës dhe Llapit, është mbyllur me epërsinë e kryeqytetasve prej 2-0.

Prishtina dhe Llapi po luajnë në ‘Fadil Vokri’ në derbin e javës së 23-të të Superligës së Kosovës në futboll.

Futbollistët e Prishtinës ishin ekip dominues në pjesën e parë ndaj llapjanëve, derisa Besnik Krasniqi (31’) dhe Alban Shilova (34’).

Kurse, pjesa e parë në sfidën tjetër të ditës së sotme mes Gjilanit dhe Arbërisë është mbyllur pa gola. 

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Me moton “Marshojmë kundër patriarkatit që vret” këtë vit në…