Prishtina në bisedime me Sokolin dhe Osmanin

03 shtator 2019 | 11:19

FC Prishtina ka ndërprerë bashkëpunimin me trajnerin Mirel Josa dhe tash është duke kërkuar zëvendësuesin e tij.

Gazeta ka mësuar se kryeqytetasit kanë filluar kontaktet me ish-trajnerin e tyre, Bylbyl Sokolin. “Profa” para fillimit të këtij edicioni ndau rrugët me skuadrën e Ferizajt dhe sipas burimeve të gazetës është shumë i interesuar të rikthehet ne krye të skuadrës “bardhekaltër”.

Image result for qatip osmani

Në opsion për trajner të ri të Prishtinës është edhe Qatip Osmani, i cili ditë më parë është larguar nga drejtimi i Shkëndijës së Tetovës.

Prishtina nuk e nisi mirë kampionatin 2019/2020, pasi ën dy ndeshjet e zhvilluara arriti një barazim dhe një humbje.

/Epoka e re/

Fjalët Kyçe:

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Komuna e Gjakovës ka bërë me dije se ka filluar…