Prishtina në gjysmëfinale të Kupës

07 mars 15:53

FC Prishtina është skuadra e katërt që është kualifikuar në gjysmëfinale të Kupës së Kosovës në futboll. Deri të ky sukses erdhën pasi e mposhtën Llapin pas penalltive (2-3).

Koha e rregullt përfundoi 1-1, kurse nga një gol skuadrat shënuan edhe nga një gol dhe fituesi u vendos pas penalltive. Më të suksesshëm ishin Prishtina që humbi një nga katër penalltitë e gjuajtura, kurse Llapi humb i tre penallti nga pesë të ekzekutuara.

Redaksia online
(e.r. / epokaere.com)

Fjalët Kyçe:

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, i shoqëruar edhe nga…