Prizren, ndizen qirinj në nderim të policit të rënë në krye të detyrës

25 shtator 2023 | 20:40

Kryetari i Komunës së Prizrenit, Shaqir Totaj, ka theksuar se me një akt simbolik të ndezjes së qirinjve, së bashku me zyrtarë komunalë e qytetarë, në Stacionin Policor Alfa në Prizren, shprehën sonte solidaritetin me familjen dhe kolegët e rreshterit të ndjerë, Afrim Bunjaku, i cili humbi jetën dje në Banjskë të Leposaviqit.

“Në një kohë kur Kosova po përjeton sfida të ndryshme, është e rëndësishme të jemi të bashkuar në ndërtimin e një shoqërie të sigurtë dhe të drejtë. Kjo ngjarje e trishtë na bën të reflektojmë mbi rëndësinë e bashkëpunimit dhe koordinimit të të gjitha institucioneve për të siguruar që sundimi i ligjit të zbatohet në gjithë territorin e Kosovës”, ka theksuar Totaj.

Ai ka thënë se shprehin ngushëllimet më të sinqerta familjarëve dhe kolegëve të policit të ndjerë me shpresën që drejtësia të vihet në vend sa më shpejtë.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Më 25 shtator në vazhdimësi të detyrave operacionale në teren…