Procesi gjyqësor ndaj liderëve të UÇK-së, dëshmitari i 61-të përfundon dëshminë

06 maj 2024 | 14:42

Dëshmitari i 61-të ka përfunduar të hënën dëshminë e tij për rastin e liderëve të UÇK-së, Hashim Thaçit, Kadri Veselit, Rexhep Selimit dhe Jakup Krasniqit.

Pas tij, kishte për të vazhduar dëshminë dëshmitari tjetër me anë të një video-thirrjeje, por nuk ishte e mundur që kjo të zhvillohet, dhe seanca ka mbetur për të vazhduar nesër (e martë).

Charles Smith, kryetari i trupit gjykues, ka njoftuar se seanca do të vazhdojë nesër nga ora 09:00.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Shefi i politikës së jashtme të Bashkimit Evropian, Josep Borrell,…