Prodhohet materiali që bën të padukshëm njerëzit dhe objektet

20 nëntor 11:35

Kompania kanadeze “Hiperstealth Biotechnology” ka krijuar një material, i vetmi në llojin e tij, që bën të padukshëm njerëzit dhe objektet.

Materiali rikthen dritën, duke zhdukur objekte që ndodhen pas ekranit.

Kompania kanadeze vepron në tregun ushtarak, duke e furnizuar me material të mimetizuar, në mënyrë të veçantë uniforma.

Mes klientëve të saj janë forcat e armatosura të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Indisë, Jordanisë, Emiratet Arabe, Kanadasë, Sllovakisë dhe Zelandës së Re.

Kjo linjë e re ka 13 lloje të ndryshme të këtij materiali që përdoren në ambiente dhe në kushte të ndryshme.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
E ardhmja e Milan Skriniar duket të jetë larg Interit,…