PSD-ja me mocion procedural për dialogun me Serbinë

19 korrik 2018 | 10:57

Seanca e Kuvendit të Kosovës ka nisur me kërkesën për mocion procedural për dialogun me Serbinë.

Deputeti i Partisë Socialdemokrate (PSD), Visar Ymeri, ka nis seancën me shqetësimin për dialogun me Serbinë, duke thënë se institucionet e Kosovës po vazhdojnë dialogun pa strategji dhe pa vënien e vijave të kuqe për temat e pa negociueshme.

Ai ka kërkuar që sot të diskutohet sot në Kuvend për çështjen e dialogut me Serbinë.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Drejtori i FBI-së, Christopher Wray, ka thënë se Rusia vazhdon…