Pyet Edita Tahiri: Nëse jo me amerikanët, atëherë me kë koordinohet Kurti?

08 nëntor 13:21

Ish-kryenegociatorja e Kosovës për bisedime me Serbinë, Edita Tahiri, ka komentuar takimin e së martës të kryeministrit të Kosovës, Alibin Kurti, me liderët opozitarë.

Ajo në “Facebook” ka shprehur shqetësimin e saj në lidhje me moskoordinimin e kryeministrit Kurti me ShBA-të për situatën në veri.

“Takimi mes kryeministrit dhe opozitës nuk rezultoi në unitet por në ndarje rreth rëndësisë së koordinimit me ShBA-të. Opozita u shpreh se janë pro për ShBA-të ndërsa kryeministri Kurti vazhdoi të jetë kundër koordinimit me ShBA-të. Një gjë duket absurde, Kurti thotë në medie se koordinohet me aleatët, mirëpo pyetja është nëse nuk koordinohet me amerikanet atëherë me kë koordinohet Kurti?”, ka shkruar Tahiri.

 

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Një lajm i mirë sot është dhënë nga  Ministria e…