Qendra e Mjekësisë Urgjente në Prishtinë bëhet me autoambulancë të re

27 dhjetor 16:58

Komuna e Prishtinës ka bërë me dije se Qendra e Mjekësisë Urgjente në kryeqytet është pajisur me një autoambulancë të re.

Kjo komunë ka theksuar se do të vazhdojë me ngritjen e kapaciteteve në shërbimin parësor shëndetësor në kryeqytet.

“Vazhdon investimi në ngritjen e kapaciteteve dhe cilësisë së shërbimeve në shëndetit parësor në Kryeqytet. Nga sot, Qendra e Mjekësisë Urgjente është pajisur me një autoambulancë të re”, ka njoftuar Komuna e Prishtinës, e cila drejtohet nga Shpend Ahmeti.

/Epoka e re/

Fjalët Kyçe:

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Kryetari i Komunës së Prizrenit, Mytaher Haskuka, ka marrë pjesë…