Qytetarët e Maqedonisë së Veriut mbrëmjen e kaluan jashtë banesave

10 janar 2022 | 08:13

Një tërmet me magnitudë 5.5 ballë ka dridhur sonte rajonin.

Tërmeti ka ndodhur 6 kilometra në veriperëndim të qytetit të Florinës në Greqi, ndërsa dridhjet janë dëgjuar në Greqi, Shqipëri, Kosovë, Maqedoni, Serbi, Mal të Zi e Bullgari.

Banorët në Manastir kanë bërë të ditur se rrjeti i telekomunikacionit aktualisht është ndërprerë.

Sipas tyre, për momentin nuk është e mundur të bëhet një telefonatë dhe nuk ka as internet.

Qytetarët kanë thënë për tv21 se nuk e mbajnë mend një tërmet të tillë dhe shtojnë se mbrëmjen do ta kalojnë jashtë shtëpive të tyre.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Ish-deputeti i Kuvendit të Kosovës, këngëtari Labinot Tahiri është konfrontuar…