Rama e Zaevi në Pogradec, mbledhja e përbashkët e dy qeverive

15 dhjetor 2017 | 16:31

Delegacioni i ministrave maqedonas me në krye kryeministrin, Zoran Zaev, është pritur në Pogradec me ceremoni zyrtare nga kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama.

Dy kabinetet qeveritare pritet të mbajnë mbledhje në “Hymeti Palace”.

Midis çështjeve që do të diskutohen, do të jetë ndërtimi i korridorit tetë, që lidh Shqipërinë me Maqedoninë, çka do të rriste shkëmbimet tregtare. Tema të tjera janë siguria dhe përmirësimi i mëtejshëm i marrëdhënieve.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Ylli i Real Madridit, Cristiano Ronaldo ka thënë se është…