Ronaldo: Jam krenar me të arriturat e mia

15 dhjetor 2017 | 16:28

Ylli i Real Madridit, Cristiano Ronaldo ka thënë se është shumë i lumtur dhe krenar për karrierën e tij me skuadrën e Realit, pasi u bë golashënuesi më i mirë i të gjitha kohërave në Kupën e Botës për Klube.

Goli i barazimit nga Ronaldo për Realin në fitoren e tyre 2-1 kundër Al Jazira e pa atë të kalojë Lionel Messin, Luis Suarez dhe Cesar Delgadon për gola të shënuara në Kupës e Botës për Klube. Ky rekord i sulmuesit portugez erdhi vetëm disa ditë pasi ai fitoi topin e pestë të Artë në karrierën e tij, duke barazuar gjithashtu Messin dhe në këtë rekord. Pas këtij rekord ka folur Ronaldo, i cili ka thënë se ndihet i lumtur dhe krenar me karrierën e tij te Real Madridi, duke thyer shumë rekorde.

“Para së gjithash, jam shumë i lumtur. Është diçka që më bën krenar, kryesisht për shkak të rrugës që kam bërë në Madrid. Fitimi i pestë i ‘Topit të Artë’, dhe tani duke qenë golashënuesi më i mirë i Kupës Botërore të Klubeve, për mua është motivim për të vazhduar të punojë shumë, me lumturi dhe sakrificë”, ka thënë fillimisht Ronaldo për “Real Madrid TV”.

“Do të doja të falënderoja shokët e ekipit tim, sepse pa ta do të ishte e pamundur të fitosh gjëra, por e vërteta është se unë jam shumë e lumtur. Do të vazhdoj të luftoj dhe të bëj fansat e mi dhe njerëzit që ndjekin Ronaldon të lumtur. Unë jam shumë i lumtur”, ka deklaruar ylli portugez.

Fjalët Kyçe:

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Turqia do të bëjë kërkesë në Kombet e Bashkuara që…