Rama ndryshon kabinetin qeveritar, bën ministra dy shqiptar nga Kosova (Video)

28 dhjetor 2018 | 13:37

Kryeministri i Republikës së Shqipërisë, Edi Rama, ka bërë disa ndryshime në qeveri, të cilat i ka bërë me dije në Asamblenë e Partisë Socialiste.

Lindita Nikolla do të zëvendësohet nga Besa Shahini në Ministrinë e Arsimit. Shahni vjen nga Kosova.

Arben Ahmetaj do të zëvendësohet nga Anila Denaj në Ministrinë e Financave.

Ditmir Bushati do të zëvendësohet nga Genti Cakaj në Ministrinë e Jashtme, i cili po ashtu është nga Kosova.

Damian Gjiknuri do të zëvendësohet nga Belinda Balluku në Ministrinë e Infrastrukturës.

Niko Peleshi do të zëvendësohet nga Blendi Çuçi në Ministrinë e Bujqësisë.

Mirela Kumbaro do të zëvendësohet nga Eva Margariti në Ministrinë e Kulturës.

Sonila Qato do të zëvendësohet nga Eduard Shalsi në Ministrinë e Mbrojtjes së Sipërmarrjes.

Gjithashtu, Edi Rama ka njoftuar se do të kthehet Ministria e Marrëdhënies me Parlamentin dhe ministre e saj do të jetë Elisa Spiropali. /TCh/

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Kompania që ofron shërbime të internetit dhe kabllovikut “ISP Broadcast”…