Rama poston pamjet e 9 sportistëve shqiptarë

23 korrik 2021 | 16:24

Janë hapur zyrtarisht Lojërat Olimpike që pritet të zgjasin deri më 8 gusht.

Së fundmi kryeministri Edi Rama ka publikuar pamjet nga ekipi me 9 sportistë të Shqipërisë teksa parakalojnë në skenë. Sportistët shqiptar janë pjesëmarrës mes ekipeve të më shumë se 200 vendeve.

Kujtojmë se olimpiada u shty me një vit për shkak të pandemisë. Në pamjet që ka shpërndarë Rama shihen atletja Luiza Gega dhe peshëngritësi Briken Çalja të cilët mbajnë flamurin shqiptar.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Aktori i famshëm i Hollywood-it, Tom Cruise, po shijon disa…