Rama uron LV-në dhe LDK-në për arritjen e marrëveshjes për bashkëqeverisje

02 shkurt 13:26

Kryeministri i Republikës së Shqipërisë, Edi Rama, ka përshëndetur arritjen e marrëveshjes në mes të Lëvizjes Vetëvendosje dhe Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK) për formimin e qeverisë së re.

Ai u ka dëshiruar suksese këtyre dy partive në qeverisjen e Kosovës.

“Suksese LV-LDK në formimin e qeverisë së re dhe në qeverisjen e Kosovës! Uroj të kemi një bashkëpunim sa më të dobishëm për shqiptarët këtej e andej kufirit dhe pres me padurim të shtrojmë në tryezë çështjen e lëvizjes së lirë të qytetarëve e të sipërmarrjeve në kufirin tonë”, ka shkruar Rama në llogarinë e vet në “Twitter”.

/Epoka e re/

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Ushtria e Kosovës sivjet pritet ta ketë buxhetin 13 milionë…