Raportohet për një viktimë nga shpërthimi në Gjermani 

27 korrik 2021 | 14:08

Një person është raportuar i vdekur, sipas televizionit Welt, si pasojë e shpërthimit të madh në një park industrial në qytetin gjerman Leverkuzen.

Më herët, Associated Press ka raportuar se nga shpërthim i madh që ka ndodhur në një fabrikë kimike dhe farmaceutike të paktën 16 persona janë plagosur dhe pesë janë të zhdukur.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Kryetarja e Komisionit për Mbikëqyrjen e Agjencisë së Kosovës për…