Reali i bashkohet Gremios në finalen e Botërorit të klubeve

13 dhjetor 2017 | 19:06

Kampionia e Evropës, Real Madrid ka kaluar në finale të Botërorit për klube, pasi e mposhti Al Jaziras me rezultat 2-1.

Reali e dominoi pjesën e parë, por ishte skuadra e Emirateve të Bashkuara Arabe ajo që shënoi e para nëpërmjet Romarinhos.

Në pjesën e dytë Cristiano Ronaldo (51) dhe Gareth Bale (81) shënuan golat për fitoren e “mbretërve”. Real Madridi të shtunën në finale do të përballet me ekipin brazilian Gremio.

Redaksia online
(e.r. / epokaere.com)

Fjalët Kyçe:

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Kadri Veseli, ka…