Reina, pas humbjes nga Bayerni: Nuk jemi mësuar në Ligën e Kampionëve

24 shkurt 18:10

Lazio nuk arriti t’i bëjë ballë Bayern Munchenit dhe pësoi humbje me shifrat 1-4.  shifrat e pastra 1-4. Pas ndeshjes për “Sky Sport” foli portieri Pepe Reina, gardiani i ekipit italian.

“Ata bënë presion shumë mirë, ne bëmë disa gabime në kalimet tona dhe pozicionimin në fushë për të dalë nga ai presion, kështu që kur të bën gabime të tilla në këtë nivel, ndëshkohesh. Duhet ta lëmë pas këtë sepse forma që kemi pasur javët e fundit do të thotë se është detyra jonë që të kthehemi në rrugën e duhur. Ky ishte një klub që nuk kishte qenë në fazën e 1/8-ave për shumë vite, kishte lojtarë. Kur bën gabime kundër ekipit më të mirë në botë, do të vuash”, ka thënë Reina.

“Ne kishim arritur t’i shpëtonim një presioni të tillë ndaj Atalantas dhe të luanim në mesfushë, por nuk e bëmë siç duhet këtë herë. Kur ke qasje të gabuar në një ndeshje si kjo, e paguan shtrenjtë. E gjithë kjo uri të bën të vrasësh edhe veten dhe Lazio nuk është një ekip i mësuar të kthejë këtë lloj ndeshjeje ose të luajë me atë lloj intensiteti. Ndoshta ishte thjesht shumë për ne tani”, ka thënë Reina.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
25.02.2021 Punime të domosdoshme për siguri të sistemit Prishtinë 1.…