Rekord i lindjeve në QKUK

11 janar 2018 | 16:35

Në Klinikën e Gjinekologjisë në QKUK është shënuar numër rekord i lindjeve për fillimin e vitit 2018.

Gjatë ditës së djeshme janë kryer 43 lindje, njëra prej të cilave ka qenë me fëmijë binjakë, shkruan “Gazeta Shneta”.

Nga gjithsej 44 foshnje, 28 prej tyre janë të gjinisë mashkullore dhe 16 femra. Me operacion cezarian kanë kryer lindjen 13 nëna.

Ndërsa për herë të parë lindjes i janë gëzuar 18 nëna. Mamia Drita Vladi, ka bërë me dije se gjendja shëndetësore e nënave dhe bebeve është e mirë.

Fjalët Kyçe:

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Kryetari i Këshillit drejtues të Universitetit të Prishtinës, “Hasan Prishtina”,…