Revolucion në United, shpëton vetëm De Gea

19 prill 13:47

Kjo verë premton të jetë shumë e nxehtë në merkato për Manchester United. Ralf Ragnick me të vërtetë ka shpallur një revolucion për “Djajtë e Kuq”.

“Nuk do të jetë e mjaftueshme për të sjellë tre ose katër lojtarë të rinj. Më shumë do të vijnë, duke pasur parasysh se sa lojtarë nuk do të jenë më atje, sepse janë në fund të kontratës, përveç portierit. Ne duhet të përmirësojmë skuadrën në të gjitha rolet”, ka Rangnick, i cili pritet të kalojë në rolin e këshilltarit tek United dhe vendin e tij do ta zërë trajneri aktual i Ajaxit, Ten Haag. Pritet që holandezi të marrë ndonjë lojtar më vete, por nuk bëhet fjalë aktualisht për Haller.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Gjenerali amerikan në pension, Wesley Clark, ka zhvilluar një takim…