Rezultatet dhe tabela në Ligën e Parë

24 shkurt 2019 | 17:52

Është rikthyer edhe Liga e Parë e Kosovës në futboll pas pushimit dimëror.

Në xhiron e parë të sezonit pranveror befasit nuk kanë munguar, pasi Vitia e mposhti me rezultat 2-0 Besën e Pejës. Onixi luajti baras me Drenasin (0-0), kurse dy favoritet për tu inkuadruar në Superligë, Vushtrria dhe Vëllaznimi kanë shënuar fitore ndaj Arberisë dhe 2 Korrikut.

LIGA E PARË

Onix – Drenasi                         0-0
Vëllaznimi – 2 Korriku           2-0
Arbëria – Vushtrria                 0-1
Kika – Bashkimi                       1-1
Vllaznia – Istogu                      2-0
Vitia – Besa                               2-0
Ramiz Sadiku – Dukagjini     0-2
Të hënën takohen:
Trepça – Fushë-Kosova

Tabela

 1. Vushtrria     17 41 pikë
 2. Dukagjini    17 36
 3. Besa             17 35
 4. Vitia             17 34
 5. Vëllaznimi  17 32
 6. Onix             17 27
 7. Arbëria        17 25
 8. Trepça         16 24
 9. Istogu          17 20
 10. Drenasi        17 19
 11. 2 Korriku     17 18
 12. Kika               17 16
 13. Ramiz Sadiku 17 15
 14. Fushë Kosova 16 14
 15. Vllaznia          17 11
 16. Bashkimi (K) 17 10

/Epoka e re/

 

 

Fjalët Kyçe:

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Erërat e forta dhe moti i ftohtë gjatë ditëve të…