Rihanna ndihmon në mbledhjen e 2.3 milionë dollarëve për edukimin global

06 shkurt 2018 | 10:27

Përpjekjet e Rihannas kanë bërë që të mblidhen plot 2.3 milionë dollarë për edukim në vendet e lëna pas në botë.

Si ambasadore e Partneritetit Global për Edukim, këngëtarja ka folur në konferencën inauguruese në Dakar, ku ajo ka falënderuar donatorët dhe ka sqaruar pse vazhdon beteja e saj për edukimin në botë.

Rihanna në vitin 2016 ishte emëruar ambasadore e edukimit global nga GPE-ja.

Fjalët Kyçe:

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Edhe pse e sëmurë, Pink ka shkëlqyer me performancën e…