Rikthim i fuqishëm nga Flamurtari

07 tetor 2019 | 16:33

Flamurtari i Prishtinës nga disavantazhi prej dy golave është rikthyer dhe e ka barazuar rezultatin në ndeshjen ndaj Vushtrrisë (2-2).

Vendasit pas gjysme ore lojë kaluan në epërsi me golin e Klevis Lushtakut, kurse Mathues e shtoi epërsinë e vendasve në 2-0. Për mysafirët realizuan Egzon Krasniqi dhe Torivoll Stullqaku. Pas kësaj ndeshje Vushtrria është në pozitën e parafundit me 6 pikë, kurse Flamurtari në pozitën e dhjetë me 8 pikë.

/Epoka e re/  

Fjalët Kyçe:

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Skuadra e Feronikelit ka shpëtuar nga humbja në ndeshjen e…