Rrëzohet gjatë stërvitjes, vdes futbollisti 22-vjeçar

30 nëntor 14:38

Futbolli kolumbian në zi. Andres Balanta ka ndërruar jetë papritur në moshën 22-vjeçare.

Qendërmbrojtësi konsiderohej gjerësisht si një perspektivë e shkëlqyer dhe vitin e kaluar ai fitoi titullin me Deportivo Kali, dhe aktualisht ishte i huazuar te skuadra argjentinase Atletiko Tukuman.

Balanta u rrëzua papritur përtokë pa ndjenja ditën e djeshme teksa stërvitej me skuadrën e tij dhe më pas u dërgua me urgjencë në spital, por pa mundur dot që ta shpëtonin.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Lideri i Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj, ka vizituar ekspozitën personale…