Rritet numri i rasteve aktive me Covid

26 shkurt 15:14

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës (IKShPK) ka njoftuar se në vendin tonë janë edhe 7 mijë e 321 raste aktive me Covid.

“Numri total i rasteve pozitive është 68 351 raste nga 300 198 persona të dyshimtë në virusin SARS-CoV-2 dhe 1 592 raste të vdekjes. Gjatë 24 orëve të fundit, janë shëruar 264 pacientë derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve deri më sot është gjithsej 59 438 raste, kurse numri i rasteve aktive është 7 321”, ka njoftuar IKShPK-ja.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës (IKShPK) ka njoftuar…