Rruga Mitrovicë-Prishtinë, Aliu: Punimet po avancojnë çdo ditë

21 qershor 2024 | 15:56

Ndërtimi i rrugës Mitrovicë-Prishtinë është në avancim, ku po punohet çdo ditë për realizimin e funksionalizimit të saj.

Kështu ka bërë me dije ministri i Mjedisit, Planifikimit Hapësinor dhe Infrastrukturës, Liburn Aliu përmes një postimi në “Facebook”.

Ai ka shtuar se po bëhet gjithçka për të ofruar të gjithë infrastrukturën e nevojshme për një nga rrugët më të rëndësishme për zhvillimin ekonomik të vendit.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Shqipëria ka shanse kualifikimi në fazën me eliminim direkt në…