Rruga Pejë-Prishtinë, e vështirë për automjete

18 dhjetor 09:53

Një aksident ka ndodhur në lokacionin e njohur si te “Kroi i Mbretit”, në magjistralen Prishtinë – Pejë. 

Ky aksident ka ndodhur si pasojë e borës e cila ka mbuluar të gjithë autostradën, duke vështirësuar kështu qarkullimin e automjeteve, raporton Indeksonline.

Me ndryshimin e motit dhe rënien e vazhdueshme të borës edhe numri i aksidenteve po vije duke u rritur.

Ndryshe, edhe gjatë javës pritet që të vazhdojnë reshjet e borës.

Fjalët Kyçe:

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Ish-ministrja për Dialog, Edita Tahiri, ka bërë me dije se…