Rryma mbyt një të ri në Vushtrri

09 gusht 20:17

Një 21-vjeçar ka vdekur sot rreth orës 17:30 në fshatin Maxhunaj të Vushtrrisë,  si pasojë e kontaktit me tela të rrymës.

Lajmin e ka konfirmuar për “KP”,  zëdhënësi i policisë për rajonin e Mitrovicës Avni Zahiti.

Qytetarët ndjehen të rrezikuar nga kabllot në Vushtrri, Komuna dhe KEDS-i planifikojnë t’i heqin

Sipas tij, viktima ka qenë punëtor i njërës prej kompanive kabllore, ndërsa ka qenë duke instaluar kabllo në njërën prej shtyllave elektrike. “Policia ka dalë menjëherë në vendin e ngjarjes dhe është duke zhvilluar hetimet për ndriçimin e plotë të këtij rasti, ndërsa mjeku ka konstatuar vdekjen e viktimës”, ka thënë Zahiti.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Kryetari i Komunës së Mitrovicës, Agim bahtiri, ai i Skenderajt…