Rusët ua hedhin granatën civilëve ukrainas, dëgjohen edhe krisma armësh (video)

02 mars 17:17

Forcat ruse nuk po kursejnë kurrfarë metode në përpjekjen e tyre për ta pushtuar Ukrainën.

Ushtria e Vladimir Putinit ka bombarduar edhe ndërtesa të banuara, derisa civilët që po bëjnë rezistencë në rrugë dhe që po ua bllokojnë kalimet, tashmë kanë filluar që t’i sulmojnë edhe me granata.

Kështu shihet në disa pamje të publikuara nga “NEXTA TV”, ku një grup qytetarësh ukrainas të cilët ishin duke qëndruar rreth një rruge janë sulmuar me një granatë nga forcat ruse.

Derisa në pamje dëgjohen edhe të shtëna armësh.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Sportistët rus deri më tani nuk është se kanë qenë…